Hakkımızda

Hakkımızda

Avukatlık çağın ve teknolojinin gerektirdiği her türlü imkandan faydalanarak tarafımıza başvuran vatandaşlarınıza her türlü hukuki desteği sağlamak bununla birlikte kısa zamanda edinmiş olduğu tecrübe ile iş dünyası ve bireysel anlamda hukuki sorunlar karşısında türlü hukuki yardım ve desteği sunmaktır.

Anadolu'nun incisi Kayseri ilimizde hem ceza hukuku kapsamında hem de özel hukuk kapsamında bir çok uyuşmazlık söz konusu olmaktadır. Bu uyuşmazlıkların ceza alanında olanların sebebi Kayseri'nin büyük bir metropol olması ve çok fazla sayıda farklı türden insanın bir arada yaşadığı bir şehir olmasıdır. Kültürler ananeler ve eğitim seviyelerin karıştığı toplumlarda hem adli anlamda hukuki uyuşmazlık hem de ceza alanında suç oluşması muhtemeldir.

Ceza hukuku kapsamında Kayseri ili özellikle uyuşturucu ve cinsel istismar,kasten öldürme kasten yaralama cinsel taciz, hakaret,yağma ,dolandırıcılı ve hırsız suçlarının çok fazla sayıda işlendiği görülmektedir. Avukatlık müessesinin cezai anlamda hem suçluluk olgusunun oluşup oluşmadığı hem de suçun oluştuğu sabitse içtima,zincirleme suç, gönüllü vazgeçme, teşebbüs, tekerrür,takdiri indirim, yaş,ayırt etme gücü gibi bir çok unsurun suçun cezasında belirleyici olduğundan bu unsurların somut olaya uygulanmasında hakimi yönlendirmekte ve daha az ceza almasını sağlamaktaki rolü çok büyüktür..

Kayseri ceza davalarında maalesef diğer illere göre ön sıralarda suç oranlarıyla kendisini göstermektedir. Bu da bu ilimizde avukata özellikle ceza ağır ceza hatta belli başlı uyuşturucu cinsel istismar gibi suçlarda ihtisaslaşmış avukat ihtiyacını doğurmaktadır.

Özel hukuk'da ise durum Kayseri açısında cezadan daha vahim olmakla birlikte Kayseri hem boşanma davalarında hem de diğer ticari ve hukuk uyuşmazlıklarında Türkiye'nin ilk sıralarından düşmemektedir. 

Çalışmalarını hukukun ve kanunların çizdiği sınırlar içerinde avukatlık mesleğinin onuruna uygun olarak dürüstlük, sır saklama, sağduyu ve etik kurallar dahilinde yoğun bir çalışma içerisinde gerçekleştiren hukuk büromuz prensipli ve disiplinli çalışma anlayışıyla hukuki anlaşmazlıklara etkili ve hızlı çözümler sunmayı hedeflemektedir. Müvekkillerine hukuki ihtilafları hakkında danışmanlık hizmeti vermenin yanı sıra müvekkillerinin muhtemel sorunlarını daha ortaya çıkmadan engellemek maksadıyla önleyici hukuki danışmanlık hizmeti de vermektedir.


COMMENTS

İbrahim DURAN
Ad

aile hukuku,20,Borçlar Hukuku,2,Ceza Hukuku,15,deneme,2,dilekçeler,1,Eşya Hukuku,2,Hukuk,62,İcra Hukuku,1,İnfaz hukuku,1,İş Hukuku,4,kayseri boşanma avukatı,1,Kişiler Hukuku,1,Medeni Hukuk,23,Miras Hukuku,1,Sigorta Hukuku,2,Ticaret Hukuku,2,Tüketici Hukuku,1,Usul Hukuku,7,Yargı kararları,1,Yargıtay Kararları,1,
ltr
static_page
Kayseri Avukat - Kayseri Avukatlık Bürosu - Duran Hukuk Bürosu: Hakkımızda
Hakkımızda
Kayseri Avukat - Kayseri Avukatlık Bürosu - Duran Hukuk Bürosu
https://www.duranhukuk.com/p/hakkimizda-kayseri-avukat.html
https://www.duranhukuk.com/
https://www.duranhukuk.com/
https://www.duranhukuk.com/p/hakkimizda-kayseri-avukat.html
true
4647125434886118247
UTF-8
Tüm gönderiler Yüklendi Herhangi bir Gönderi Yok Tümünü Gör Devamını Oku Cevap Ver Cevabı İptal Et Sil Tarafından Ana Sayfa Sayfalar Makaleler Tümünü Gör Sizin İçin Tavsiye Edilenler Kategori Arşiv Arama Tüm Makaleleler Sayfa Bulunamadı Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ock Şub Mart Nis May Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Hemen Şimdi 1 dakika önce $$1$$ dakika önce 1 saat önce $$1$$ saat önce Dün $$1$$ gün önce $$1$$ hafta önce 5 haftadan daha fazla Takipçiler Takip et THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy
/*! hız için eklenti */