Kayseri Boşanma Avukatı ve Aile Avukatı

Kayseri’de Boşanma Avukatlığı ve Aile Hukuku

Kayseri Boşanma davalarında gerekse aile hukuku anlamında dava sayısı bakımdan bir çok ilden fazla sayıda iş yükü bulunan  şehirlerdendir. Bu bakımdan  Boşanma davası açan çiftlerin boşanmanın sonuçları olan yoksulluk ,iştirak tedbir nafakası,velayet ,mal rejimi, tazminat noktalarında hak kaybı en menfaatli olacak şekilde  avukatlık hizmeti sunulması olarak alarak tanımlanabilir.
Kayseri Adliyesinde Yaklaşık 9 aile mahkemesi bulunmakta olup bu süreçte aile hukuk ile ilgili  uyuşmazlıklarda görev alanına giren konularda bu mahkemeler
Aile Hukuk toplumumuzun çekirdek yapısı oluşturmasından ötürü hassas bir hukuk dalıdır.Taraflar gerek boşanırken gerek boşanmanın sonuçları noktasında bilgilendirilmeli ve ona göre adım atılmalıdır.
Hukuk Büromuz olarak birden fazla avukatımızla  aile hukukuna giren konularda  müvekkillerimize söz konusu uyuşmazlıkların giderilmesi ve neticelendirilmesi konusunda hak ve alacaklarının kazanılması gerekse de  en az zararla davalarının yürütülmesi gibi konularda  müvekkillerimize avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Aile Hukuku ve Boşanma Hukukunun  Temel Kategorileri

-Anlaşmalı boşanma davası açılması ve takibi
-Çekişmeli boşanma davası açılması ve takibi
-Mal rejiminin tasfiyesi davası açılması ve takibi
-Boşanma davası sonrasında maddi manevi tazminat davaları açılması ve takibi
-Tanıma ve tenfiz davalarının açılması ve takibi
-Velayet davaları açılması ve takibi
-Nafakanın yeniden belirlenmesi davalarının açılması ve takibi
-Nafaka ve tazminat alacaklarının tahsili için icra işlemleri yapılması
-Şiddet gösteren eşin evden uzaklaştırılması davalarının açılması ve takibi
-Mal Ayrılığı Sözleşmesi Hazırlanması

Evlilik sözleşmesi ve mal ayrılığı sözleşmelerin hazırlanması konusunda öncelikle imza öncesi eşlerin bilgilendirilmesi ve sözleşmelerin hazırlanmasında  süreçlerinin planlanması ve yönlendirilmesi bu kapsamda boşanma ve aile hukuku kapsamında değerlendirilmektedir

 
S.S.SHemen Ara!WhatsApp