loading

Kayseri Avukatları Cep Telefonu

Kayseri Avukatları Cep Telefonu

Kayseri’de  Avukat Cep Telefonu vasıtasıyla avukat arayan kişilerin merak ettikleri ve ulaşmak istedikleri dava açmak istediklerinde kişilerin ulaşmaya çalıştıkları bilgilerdendir. Bir avukatın  cep telefonunu öğrenmeden önce uyuşmazlık konusunun yahut dava konusunun kişi tarafından  tespit edilmesi sonrasında davanın açılacağı yerdeki avukatlarla irtibata geçmesi gerekmektedir 
Bu bakımdan  avukat tanıdığı olmayan vatandaşların bir şekilde soru ve problemlerinin çözümü amacıyla konusunda uzman bir avukata ihtiyaç duyduğu zaman öncelikle dav konusu ve dav yeri belirlenmelidir. 

Avukatı nasıl Seçmeliyim 

Avukat seçerken öncelikle şehir ve alanı belirledikten sonra avukatın uzmanlık alanı varsa  konusunda uzman ve dava konusunda çok fazla dava almış bir avukatın seçilme çok önemlidir. Çünkü avukatlık mesleğinde en büyük tecrübe avukatın konuyla ilgili çok sayıda dosya alması davlaara girmesi hukuki savunmalar yapması bu konuyla ilgili içtihadı kararlara hakim olmasıdır. 

Avukat gelişime açık olmalıdır

Hukuk değişken sürekli gelişen ve değişen bir alan olmasından dolayı  avukatın güncel mevzuata ayak uydurması  yani yargıtay içtihatlarını takip etmesi davlarını takip edebilmesi için sağlam bir ekibinin bulunması gerekmektedir.

Avukat araştırmacı olmalıdır.

Hukuk ve avukatlık mesleği ciddi araştırma gerektiren  derin bir bir alandır. Bu yüzden yüzeysel araştırmalar yapılarak yapılan dosya takiplerinden müvekkillerinin istedikleri başarıyı mümkün olmayacak hak kayıpları yaşanabilecektir. Bu sebeple araştırmacı olmak konuyla ilgili takip edilecek davalarda istenilen sonuca ulaşılmasında anahtar hususlarda yol gösterici olacak  
avukatınızı seçmeliyim hususunda  detaylı yazımızı  buradan ulaşabilirsiniz.
Örneğin ceza davası mı boşanma davası mı yahut ticaret davası gibi bunlar belirlendikten sonra  davanın açılacağı yer yahut kişinin bulunduğu yerden avukat arayışına girilmelidir.
seçilecek avukat belirledikten sonra genelde  kişiler avukatların büro numaralarından değil  cep numaralarından ulaşmayı tercih etmektedir. yukarıda belirtiğimiz önce dava konusu ve şehir seçtikten sonra hangi avukatla görüşme  yapılacaksa o kişinin ismi yahut bürosu üzerinden İnternet üzerinden arama yapılarak o kişinin büro yahut cep numarasına ulaşılması imkanı olacaktır. 
Eğer avukatın kim olduğu daha kararlaştırılmadıysa Kayseri’de avukat telefon numaraları şeklinde arama yapılabilir yahut Kayseri barosundan avukat telefon numaraları talep edilebilir. 
Tabi ki avukat seçimi yapılırken kesinlikle ama kesinlikle yüz yüze yahut telekonferansla şahsi ve bire bir görüşme yapılmadan avukat seçimi yapılmamalıdır.
Avukat seçiminde en son ki kıstasın avukatlık ücreti olduğu hususu önemli olan müvekkil avukat beklentilerinin karşılanması hususu olduğu da gözden çıkarılmamalıdır. 

Kayseri Avukat Cep Telefonu

Kayseri Avukat Cep Telefonu,  vasıtasıyla Kayseri’de avukatlık hizmeti veren bir avukatla görüşebilir bilgi alabilir, davalarınız yahut hukuki uyuşmazlık hakkında tavsiye alabilirsiniz. Bu bakımdan avukatlara ulaşabilmek için avukat cep telefonlarını kullanmanız faydanıza olacaktır. 
Hangi avukata ulaşmanız gerekti konusunda ise gerek Kayseri barosu sayfası gerek sosyal medya gerek İnternet web sayfaları gerekse de ilgili avukatın makaleleri ve uzmanlık alanları araştırmaları yapılarak ilgili kişiye ulaşılması söz konusu olabilir. 
Aradığınız avukatı Kayseri Barosunun Sayfasından İlgili avukatın adres telefon bilgilerine kayıtlı olduğu barodan baro levhasından  ulaşmanız mümkündür. 
Eğer bir konuyla ilgili davalarınız varsa o konuyla ilgili uzman tecrübeli  avukatlarla görüşülmesini tavsiye ederiz. 
Örneğin bir ceza davası yahut boşanma davası kendi içlerinde farklı usul kanunlarına tabi  dava türleridir.  Bu bakımdan  bir kişinin kendini bir çok alanda geliştirmesi çok mümkün olamayacağından  avukatlar tarafından bir yahut bir kaç alan seçilip o alanlarda uzmanlaşılması yoluna gidilmektedir.  Bu bakımdan avukat seçimi yaparken ve telefonla görüşülmesi talep edilirken ilgili avukatın konunuzla ilgili uzmanlık alanına sahip olup olmadığını ve tecrübesini ondan sorulması faydalı olacaktır.
Araştırma yapılmadan rastgele cep telefonu ile alınan tavsiye ve takip edilene davalarda ciddi hak kayıplarına uğrama ihtimalleri ile karşı karşıya kalabileceksiniz. 
Bu ve buna ben zer hak yapıları yaşamam adına öncelikle  ciddi bir araştırma yapmadan seçilmesi kişilerin ilerde ciddi hak kaybı yaşamaması adına öncelikle bir avukat araştırması yapılması sonra cep telefonu yahut iletişim araçlarıyla bir ön görüşme yapılması sonrasında yüz yüze görüşme sonrasında ücret ve detaylı hususların belirlenmesi anlaşılması  neticesinde  avukatın seçilmesi vekalet çıkarılması  gerekmektedir. 
Avukatlık güven ilişkisine dayan bir hizmet sözleşmesidir. Bu akımdan avukata tam anlamıyla güvenilmeden avukat seçimi yapılması iki taraf için de süreci sağlıklı yürümesini engelleyecek ve sıkıntılara sebebiyet verecektir. O sebeple avukat seçimi yaparken güven ilişkisinin oluşup oluşmadığına da ciddi şekilde dikkat edilmesi gerekmektedir. 

No comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

S.S.SHemen Ara!WhatsApp