loading

Kayseri Boşanma Avukatı

Kayseri Boşanma Avukatı

Kayseri boşanma avukatı olarak Kayseri’deki mevcut boşanma davalarında gerekse aile hukuku anlamında dava sayısı bakımdan bir çok ilden fazla sayıda iş yükü bulunan  şehirlerdendir. Bu bakımdan  boşanma davası açan çiftlerin boşanmanın sonuçları olan yoksulluk, iştirak tedbir nafakası, velayet, mal rejimi, tazminat noktalarında hak kaybı en menfaatli olacak şekilde avukatlık hizmeti sunulması olarak alarak tanımlanabilir.

Kayseri adliyesinde yaklaşık 9 aile mahkemesi bulunmakta olup bu süreçte aile hukuk ile ilgili  uyuşmazlıklarda görev alanına giren konularda bu mahkemeler. Aile hukuk toplumumuzun çekirdek yapısı oluşturmasından ötürü hassas bir hukuk dalıdır. Taraflar gerek boşanırken gerek boşanmanın sonuçları noktasında bilgilendirilmeli ve ona göre adım atılmalıdır.

Duran Hukuk Bürosu olarak birden fazla avukatımızla aile hukukuna giren konularda müvekkillerimize söz konusu uyuşmazlıkların giderilmesi ve neticelendirilmesi konusunda hak ve alacaklarının kazanılması gerekse de  en az zararla davalarının yürütülmesi gibi konularda  müvekkillerimize avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

kayseri avukat   kayseri boşanma avukatı


Aile Hukuku ve Boşanma Hukukunun  Temel Kategorileri

  • Anlaşmalı boşanma davası açılması ve takibi
  • Çekişmeli boşanma davası açılması ve takibi
  • Mal rejiminin tasfiyesi davası açılması ve takibi
  • Boşanma davası sonrasında maddi manevi tazminat davaları açılması ve takibi
  • Tanıma ve tenfiz davalarının açılması ve takibi
  • Velayet davaları açılması ve takibi
  • Nafakanın yeniden belirlenmesi davalarının açılması ve takibi
  • Nafaka ve tazminat alacaklarının tahsili için icra işlemleri yapılması
  • Şiddet gösteren eşin evden uzaklaştırılması davalarının açılması ve takibi
  • Mal Ayrılığı Sözleşmesi HazırlanmasıKayseri Boşanma Avukatı -Duran Hukuk Bürosu

Kayseri boşanma avukatı, çiftler arasındaki evlilik birliğinin resmi olarak sona erdirilmesi sürecinde hukuki rehberlik sağlayan önemli bir hukuki uzmanlık alanıdır. Boşanma avukatları, boşanma sürecinde taraflara yardımcı olmak, haklarını korumak ve adil bir çözüm bulmak için çalışırlar.

Boşanma avukatlarının temel görevlerinden biri, mal paylaşımı konusunda danışmanlık yapmaktır. Evlilik süresince biriken mal varlıklarının adil bir şekilde paylaşılması, boşanma sürecinin karmaşıklığını artırabilir. Bu noktada avukatlar, müşterilerine mal paylaşımı konusunda adil ve dengeli bir anlaşma sağlamak adına rehberlik ederler.

Velayet düzenlemeleri de boşanma sürecinde önemli bir konudur. Boşanma avukatları, çocukların geleceği konusunda müşterilerine yardımcı olur ve ebeveynlik hakları ile ilgili adil bir düzenleme sağlar. Bu süreçte çocukların en iyi çıkarlarını korumak avukatların önceliklerinden biridir. Nafaka, boşanma avukatlarının müşterilerine yardımcı oldukları diğer bir konudur. Nafaka, boşanma sonrası bir eşin diğerine maddi destek sağlaması anlamına gelir. Boşanma avukatları, müşterilerinin mali durumunu değerlendirir ve adil bir nafaka düzenlemesi konusunda rehberlik sunarlar.

Sonuç olarak, boşanma avukatları, çiftlerin bu duygusal ve hukuki olarak karmaşık süreçte adil bir çözüm bulmalarına yardımcı olurlar. Yerel hukuk sistemine hakimiyetleri ve hukuki bilgileri sayesinde müşterilerini en iyi şekilde temsil ederler, böylece boşanma süreci daha düzenli ve adil bir şekilde ilerler.

kayseri avukat   kayseri boşanma avukatı

Tüm bu süreçlerde Boşanma avukatı olarak müvekkillerin en iyi şekilde gerek süreç yönetimi gerekse de davaların sürdürülmesi hal ve alacakların kazanılması Velayet, Nafaka, Ziynet, Anlaşmalı Boşanma, Çekişmeli Boşanma gibi davalarda özellikle kayseri’ deki müvekkillerimizi kayseri boşama avukatı Duran Hukuk Bürosu olarak özellikle Kayseri Başta olmak üzere iç Anadolu bölgelerindeki uyuşmazlıkları ile ilgili temsil edilmektedir.

Evlilik sözleşmesi ve mal ayrılığı sözleşmelerin hazırlanması konusunda öncelikle imza öncesi eşlerin bilgilendirilmesi ve sözleşmelerin hazırlanmasında  süreçlerinin planlanması ve yönlendirilmesi bu kapsamda boşanma ve aile hukuku kapsamında değerlendirilmektedir

Kayseri gerek anlaşmalı boşanma gerekse de çekişmeli boşanma davaları süreçlerinde Kayseri boşanma avukatı  olarak 0555 565 81 73 numaralı cep numarasından arayarak ya da iletişim sayfamıza tıklayarak iletişime geçebilirsiniz.

 

S.S.SHemen Ara!WhatsApp