loading

kayseri uzaklaştırma Dilekçesi Örneği

uzaklaştırma dilekçe örneği

Evlilik birliği içerisinde taraflar birbirlerinden uzaklaşma kararı alabilmektedir. Özellikle kadın taraflarının başvurduğu 6284  sayılı kanuna göre kadın tarafının eşinden uzaklaştırma kararı alması mümkündür.Taraflar aile mahkemesi vasıtasıyla hakimden uzaklaştırma dilekçesi yardımıyla uzaklaştırma talep edebilirler.

Kayseri Uzaklaştırma Dilekçesi Örneği

KAYSERİ  NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİNE

DAVACI       : M……….  K……….. (T.C. Kimlik No:********) Kayseri

VEKİLİ         : C……….  B………….

DAVALI        : A……….  K………… (T.C. Kimlik No:********) Kayseri

KONU            :6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Hakkında Kanun kapsamında Uzaklaştırma Önleyici Tedbir Kararı Verilmesi Talebimizdir.

AÇIKLAMALAR     :

1-Müvekkilim 2000 yılından beri evli olup kayseride müşterek onutta beraber yaşamaktadır. Taraflar bir süredir evlilik birliğinin devamı noktasında sıkıntılar yaşamaktadır. Tarafların müşterek 2 çocukları bulunmaktadır.

2-Taraflar bir süredir sıkıntı ya yaşamakta olup  müvekkilime şiddet uygulamaya başlamıştır. Müvekkilime karşı bu durumun devam etmesi yüksek ihtimal olup  daha önce de darp raporu alınmıştır.

3-Buna ek olarak davalının alkoliklik sorunu vardır. Sık sık alkol tüketip kendinden geçmekte ve  müvekkilime şiddet uygulamaktadır. Müvekkilim bu şekilde yıllardır şiddet görmektedir. Davalı, ayrıca zaman zaman müvekkilimi ölüm ile tehdit etmektedir. Müvekkilimin can güvenliği bulunmamaktadır. Bu konuya ilişkin, Davalı hakkında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına, kasten yaralama suçu isnat edilerek ayrıca şikayette bulunulmuştur. Soruşturma, 2020/**** Sor. numaralı dosya kapsamında yürütülmektedir. Bu olaylara ilişkin müvekkilimin almış olduğu darp raporu işbu soruşturma dosyasında bulunmaktadır.

3- Belirtilen nedenlerle; 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Hakkında Kanun Kapsamında davalı hakkında 6 aydan az olmamak üzere uzaklaştırma kararı verilmesi talebiyle Sayın mahkemenize başvurma zorunluluğu hasıl olmuştur.

HUKUKİ SEBEPLER  : 6284 Sayılı Kanun, HMK ve sair mevzuat.

HUKUKİ DELİLLER   : Tanık, Savcılık Dosyası ve sair yasal deliller.

SONUÇ VE TALEP       : Yukarıda arz ve izah edilen nedenlerden ötürü;

  1. Davalı tarafından müvekkilime karşı yöneltilen ŞİDDET, TEHDİT, HAKARET, KÜÇÜK DÜŞÜRME VE AŞAĞILAMAYI İÇEREN SÖZ VE DAVRANIŞLARDA BULUNMASININ ENGELLENMESİNE yönelik tedbirlerin alınmasına,
  2. Davalının, ortak aile konutundan, müvekkilimin işyerinden ve bulunduğu yerlerden DERHAL UZAKLAŞTIRILMASI VE YAKLAŞMASININ önlenmesini,
  3. Davalının, müvekkilimi iletişim araçları ve başka her türlü araçla rahatsız etmesinin önüne geçilmesi maksadıyla gerekli tedbirlerin alınmasına,
  4. Ve İlgili Mevzuat uyarınca gerekli tüm tedbirlerin alınmasına dair ivedilikle 6 ay süre ile tedbir kararı verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz.

DAVACI VEKİLİ

Duran Hukuk

Kayseri

Dilekçe Örneğini Word olarak indirmek uzaklaştırma dilekçe örneği

No comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

S.S.SHemen Ara!WhatsApp