loading

Adli Yardım talepli Dava Dilekçe Örneği 

                                 KAYSERİ    NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE
                                                                                                    
                                                                                                            ADLİ YARDIM TALEPLİDİR
DAVACI : Yurdagül Kınaş  ( TC Kimlik No )
ADRES : sivas Mah. şehitosman Cad. Şair Sok. No:100/5 KAYSERİ 
DAVALI :  Mehmet YEŞİL ( TC Kimlik No )
ADRES :  Cumhuriyet  Mah. Güven Cad. Şair Sok. No:100/5 KAYSERİ 
DAVA KONUSU : Evlilik birliğinin anlaşmalı olarak sona erdirilmesi talepli dava
dilekçesidir.
AÇIKLAMALAR :
Taraflar 02/10/2000 tarihinde evlenmişlerdir. Bu evlilik nüfus kayıtlarından da görüleceği gibi bir yılı doldurmuştur. Tarafların bu evlilikten 03/05/2003 tarihinde doğan Aylin isimli müşterek bir kız çocukları bulunmaktadır. (eğer çocuğunuz yok ise – Bu evlilikten müşterek çocukları bulunmamaktadır. – ibaresini yazın.)
ALDATMA: Davalı, müvekkilemi A.M. isimli bir kadınla aldatmaktadır. Davalı ailesi ile hiç ilgilenmediği halde birlikte olduğu kadının her türlü giderlerini karşılamaktadır. Kendi ailesine hiçbir katkısı olmayan davalı müvekkilemi aldattığı kadın ile birlikte bazen tatillere bazen de birlikte kumar oynamaya gitmektedir. Davalının cep telefonu numarası xxx xx xx’dir. İlişkinin ispatı amacıyla dava tarihinden geriye doğru 1 yıllık görüşme kayıtlarının (aranan-arayan numara) ve mesajlaşma kayıtlarının ilgili GSM operatöründen getirtilmesini talep ediyoruz.
KUMAR ALIŞKANLIĞI: Davalının kumar alışkanlığı mevcuttur. Davalının kumar alışkanlığı tüm aileyi darmadağın etmiştir. Davalı, haftada bir veya 15 günde bir kere Cuma akşamı ile Pazar akşamı arasında ya Kıbrıs’a ya da Gürcistan-Batum’a kumar oynamaya gitmektedir. Kıbrıs’a veya Batum’a gideceğini iş çıkışı mesaj yoluyla müvekkileme bildirmekte, Telefonları kumar oynadığı 3 gün boyunca kapalı olmaktadır. Kıbrıs veya Batum’a gidemediği hafta içinde de sürekli iş çıkışı İstanbul’da kumar oynanan mekanlara gitmektedir. Davalı kumar alışkanlığı nedeniyle gece 24.00’den önce eve gelmemekte, çocukları ve ailesi ile ilgili hiçbir sorumluluğu yerine getirmemektedir. Davalının sevgilisiyle birlikte kumar oynamaya gittiğini ispatlamak amacıyla uçuş ve konaklama bilgilerini daha sonra delil listemizde bildireceğiz.
ŞİDDET: Davalı müvekkileme evlilik içinde şiddet uygulamıştır. Kumar alışkanlığı ve başka bir kadınla düzenli ilişkisi nedeniyle müvekkilemi çamaşır yıkama, ütü, bulaşık ve temizlik işlerini gören bir işçi olarak görmektedir. Müvekkilem tüm evlilik boyunca şiddet görmüştür.
Müvekkilemin ailesi oldukça varlıklı bir ailedir. Bu nedenle, aile birliğinin devam etmesi için yıllarca müvekkilemin ailesinin tahsis ettiği evlerde aile hayatı sürdürülmeye çalışılmıştır. Tüm evlilik boyunca 2014 yılına kadar müvekkilemin ailesinin tahsis ettiği veya aldığı konutlarda aile hayatı sürdürülmüştür. Sadece son 2 yıldır müvekkilemin ailesi kullanıldıklarını anlayınca konut temin etmekten vazgeçmiştir. Çocukların okul ve diğer tüm eğitim masrafları müvekkilemin ailesi tarafından karşılanmaktadır.
HUKUKİ NEDENLER : TMK 166 ve ilgili yasa
DELİLLER                    : Nüfus kayıt örneği, anlaşmalı boşanma protokolü
SONUÇ VE İSTEM       : Yukarıda ifade ettiğimiz sebeplerle ,
1-Adli yardım talebimizin kabulüne 
2- Tarafların boşanmalarına karar verilmesine 
3- Müşterek çocukların velayetinin tarafımza verilmesini 
3-Boşanma gerçekleşinceye kadar çocuk lehine 300’er TL iştirak nafakasına karar verilmesi davacı lehine de tedbir nafakasına karar verilmesine karar verilmesini Dava sonucunda 750 Tl yoksulluk nafakasına karar verilmesini
4- Yargılama gideri ve vekalet ücretinin karşı tarafa tahmilini  Vekaleten arz ve talep ederiz. 30/11/2016
                                                                                                                            Davacı Vekili
                                                                                                                      Av. İbrahim DURAN 
EKİ:
Fotoğraflar 
Fakirlik ilmühaberi
Nüfus aile kayıt tablosu
videolar

– Kayseri Avukat ,kayseri adli yardım dilekçe örneği ,Kayseri ceza avukatı,kayseri boşanma avukatı
  

No comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

S.S.SHemen Ara!WhatsApp